شغل مدلینگ و فرد مدل

به شغل تبلیغ محصولات یک برند  توسط فرد مدل شغل مدلینگ گفته میشود، یک اشتباه رایج بین مردم این است که فکر میکنند مدلینگ شخص است در صورتی که مدلینگ شغل است و مدل شخص انجام دهنده ی مدلینگ است. مدلینگ در ایران به اختصار با واژه (بهپوشی) شناخته میشود.

  مدلینگ شاخه های مختلفی دارد و هر کس متناسب با استعداد خود وارد یکی از شاخه ها این صنعت پر درآمد میشود . به عنوان مثال بعضی ها فقط مدل یک اکسسوری خاص مثل ساعت کیف یا عینک هستند و بعضی ها فقط مدل لباس. مدل شدن یکی از پردرآمد ترین و جذاب ترین شغل ها در صنعت تبلیغات است .

 

دغدغه علاقه مندان ورود به این صنعت پر مخاطره قطعا گام های حساب شده و پیشرفت در مسیر پیش روست .

اگر چه مرز بین مدلینگ و بازیگری و پانتومیم کاملا مشخص نیست ولی این مقوله ها کاملا از یکدیگر متمایز می باشند. مدل ها که محصوالت کمپانی ها را با حالت و ژستی خاص به نمایش می گذارند باید از احساسات و هیجانات ویژه ای برخوردار باشند تا بتوانند در ارائه محصولات به صورت موفق عمل نمایند. در چند دهه اخیر حرفه مدلینگ و مدل شدن به جایگاه بسیار بالایی  دست یافته است و اگر بگوییم مدل ها در رسیدن به این جایگاه نقش بسیار اساسی و مهمی داشته اند بی راه نگفته ایم.

امروزه مدل ها از چنان قدر و منزلتی برخوردار هستند که بسیاری از تبلیغات مهم در سراسر دنیا به ارزش و اعتبار مدل هایی که در آن ها نقش آفرینی می کنند سنجیده می شوند و تبلیغاتی که توسط مدل های حرفه ای و شناخته شده یا سوپر مدلها معرفی می شوند بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند.

استخدام مدلینگ

اهمیت تناسب اندام در مدلینگ

تعریف تناسب اندام در مدلینگ حجم زیاد نیست بلکه اندام فیت و سالم است، تناسب اندام یکی از موضوعات مورد توجه در حرفه مدلینگ و مدل شدن می باشد اما چرا این موضوع دارای اهمیت است؟ از آن جا که بخش عمده ای از فعالیت های موجود در صنعت مد را برندهای مختلف بر عهده دارند برای آن که فروش بیشتری داشته باشند و در تبلیغات خود به صورت موفق تری عمل نمایند از مدل هایی استفاده می کنند که دارای تناسب اندام باشند. در واقع آن ها از تناسب اندام به عنوان ابزاری برای جلوه بخشیدن و اثر گذاری بیشتر استفاده می کنند. تناسب اندام تا جایی اهمیت پیدا کرد که هر کشوری بنا بر شرایط قدی افراد جامعه خود استانداردهایی معین کرد که هر فردی برای برگزیده شدن به عنوان مدل باید دارای این شرایط باشد.

استخدام مدلینگ

اهمیت علم مدلینگ در موفقیت مدل ها

مدلینگ یک علم است و علم مدل مهمترین داشته ی اوست. یک مدل حرفه ای باید بتواند تعداد بالایی ژست را در کمتر از چند دقیقه بگیرد و در پروژه ها توانایی ایجاد حداقل صد  ژست حرفه ای و اصولی را داشته باشد. یک مدل باید بتواند اصولی و علمی کت واک کند و نمایش زنده لباس را بر اساس اصول و قوانین تبلیغات ارائه دهد. یک مدل باید علم رژیم غذایی و روش های مراقبت از پوست را بداند، باید شخصیت یک مدل را داشته باشد و مانند یک الگو رفتار کند.

همچنین تمامی تهیه کنندگان و تولیدکنندگان محتواهای تبلیغات بیشتر راغب به همکاری با افرادی هستند که در این زمینه دستی بر آتش داشته و یا اینکه دوره این کار را گذرانده باشند .

سیاست آژانس تبلیغاتی پرتو نیز آموزش حین انجام پروژه می باشد تا از تحمیل هزینه های زیاد آموزش به مدل جلوگیری شده و وقت و هزینه او حیف نگردد .

استخدام مدلینگ

مدل شدن از جمله معدود مشاغلی است که گروه سنی خاصی برای فعالیت در آن تعریف نشده است و همه گروههای سنی از کودکان گرفته تا بزرگسالان را شامل میشود. اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که فردی که عالقه مند به فعالیت در صنعت مد میباشد عالوه بر تمام جذابیتها و زیبایی هایی که برای او وجود دارد باید یک سری سختی ها و موانع را از سر بگذراند تا بتواند به عنوان یک مدل خوش بدرخشد. از جمله این سختیها میتوان به صرف نظر کردن از خوردن هر گونه مواد غذایی شامل قند و چربی اشاره کرد. یک مدل باید اصول ژست گیری در عکس را بداند و از نظر انجام تمرینات ورزشی آماده و ورزیده باشد و از خواب منظمی برخوردار باشد زیرا بر خالف تصور برخی ازافراد، مدل بودن تنها در چهره جذاب و قد و وزن مناسب و استایل بدنی مناسب خالصه نمیشود. البته ناگفته نماند این موضوع دلالت بر آن ندارد که افراد با اضافه وزن یا قد کوتاه نمیتوانند در این صنعت مشغول به کار شوند . یکی از گستردگی ها و جذابیت های حرفه مدلینگ همین موضوع بوده که افراد با تمامی مشخصات ظاهری را میتواند داخل استایلیست خود صاحب رزومه و پروژه نمایید . 

ناگفته نماند که آژانس پرتو و سایر آژانس های فعال در عرصه مدلینگ خود بر این موضوع واقف هستند که هرچه آلبوم مدلها و تعداد اینشان از لحاظ کمیت تعدد بالاتری داشته باشد مکان مجاب کردن سفارش دهنده تبلیغات بیشتر بوده و آژانس قدرت بیشتری جهت مانور دارد .