استخدام مدلینگ

تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

مسیری که علاقه مندان به مدلینگ و بهپوشی برای ورود به این حرفه لازم است طی نمایند

صنعت مدلینگ یکی از از پردرآمد ترین صنایع به حساب می آید، شاید شما نیز برخی از افراد را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا اینستاگرام ببینید که خود را مدلینگ مرد معرفی می نمایند. اغلب این افراد دارای چهره ای زیبا هستند. اما باید بدانید که برای استخدام مدلینگ فقط ظاهر زیبا ملاک نبوده و فاکتور های دیگری نیز لازم و ضروری هستند. این افراد اغلب توهم مدل بودن را دارند ولی به عنوان یک مدل حرفه ای شناخته نمی شوند.

همان طور که می دانید هر شغلی برای بازاریابی و فروش محصولات خود نیاز به تبلیغ خواهد داشت. اصولا در صنعت پوشاک طراحان برای جذب مشتری و نمایش لباس های طراحی شده به یکسری از افراد نیاز خواهند داشت تا آن لباس را بر تن کنید و آن را به مشتریان و مخاطبان نشان دهند.

در این زمان است که اهمیت مدلینگ و مانکن ها مشخص می شود؛ چرا که آن ها با داشتن فاکتور هایی مانند قد و وزن مناسب و چهره ای زیبا می توانند در جذب مخاطب و مشتری نقش بسزایی داشته باشند و برند های مختلفی را به مخاطبان در سراسر جهان معرفی نمایند.

این صنعت مدلینگ مرد شامل استفاده از حالت فیزیکی بدن و چهره افراد برای نشان دادن لباس های مختلف می شود. چرا که این کار به مردم این امکان را می دهد تا مشاهده نمایند که یک لباس بر تن چگونه به نظر می رسد یا به زبان ساده تر تنخور آن لباس یا پوشاک چگونه است. 

مدل کیست؟

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه به پوشیدن لباس های مختلف و عکس گرفتن در حالت های خاص دارید، ممکن است به مدل شدن علاقه مند باشید. اصولا افردی که با استفاده از حالت فیزیکی چهره و بدن خود به تبلیغ برند های مختلف، انواع پوشاک، ساعت، ادکلن و … می پردازند را مدل می گویند.

امروزه مدل بودن یکی از پردرآمد ترین مشاغل دنیا حتی در حوزه مدلینگ کودک به حساب می آید که می توانید به راحتی درآمد بسیار زیادی را از این صنعت کسب نمایید. فقط می بایست برخی از شرایط را دارا باشید و در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان زیادی را به دست آورید. همان طور که بیان شد، وارد شدن به دنیای مدلینگ مرد، مد و فشن به شرایط خاصی نیاز دارد و هر کسی در این صنعت موفق نمی شود.  

قد و وزن مناسب برای مدلینگ مرد

برای کسب موفقیت و به شهرت رسیدن در دنیای مدلینگ می بایست یکسری نکات را رعایت کرد. یکی از فاکتور های مهم برای مدلینگ ها داشتن قد و وزن مناسب است. البته باید بیان کرد که برای قد معیار خاصی را در نظر نمی گیرند، یعنی هر آژانس مدلینگ می تواند با توجه به درخواست مشتریان و برند های مختلف افراد با قدهای متفاوت را به عنوان مدلینگ مرد  انتخاب نماید.

برای مثال اگر میانگین قد افراد در یک کشور خاص بلند باشد بدیهی است که آژانس های مدلینگ از افرادی استفاده نمایند که دارای قد بلند باشند. همچنین این اتفاق می تواند برعکس نیز رخ دهد.

در دنیای مدلینگ دوشاخه اصلی داریم

شاخه فتومدلینگ و شاخه کت واک مدلینگ که در شاخه فتومدلینگ تمرکز روی چهره و تناسب اندام فرد است اما در شاخه کت واک مدلینگ تمرکز روی قد و تناسب اندام است ، در ضمن بیشتر پروژه های مدلینگ در داخل ایران، مدلینگ در ترکیه و خارج از ایران  پروژه های فتومدلینگ هستند یعنی قد ملاک نیست. 

مدلینگ مرد در کرج

استایل مدلینگ مرد

مدلینگ مرد حرفه ای نیاز به ورزش مداوم و منظم دارد و همچنین باید به خوبی استراحت کند و از نظر روانی نیز در شرایط مناسبی قرار گیرد. به علاوه یک مدل مرد نیاز به یک برنامه ریز حرفه ای برای تنظیم برنامه های رژیم غذایی خود دارد. همچنین این مدل ها باید دارای مربی بدنسازی و مشاور تغذیه نیز باشند.

این افراد همواره باید در بالا ترین شرایط تناسب اندام قرار داشته باشند. همچنین آن ها باید از خوردن غذاهای پر کالری و نوشیدنی های گازدار مضر بپرهیزند. علاوه بر آن، این دسته از افراد نباید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند؛ چرا که این امر سبب آسیب رساندن به پوست آن ها خواهد شد. در واقع مدلینگ ها باید دائما مراقب تناسب اندام و رژیم غذایی خود باشند.  

انواع مدلینگ مرد

صنعت مد دارای بخش های مختلفی است که هر فرد با توجه به شرایط و توانمندی های خود در یکی از این بخش ها فعالیت می نماید. یکی از این بستر ها برای مدلینگ مرد چاپ عکس آن ها روی مجلات است. این مجلات اغلب جنبه سرگرمی دارند و مدل ها می توانند برای افزایش بازدید، کار خود را از این بخش آغاز کنند.

فتوشوت های تبلیغاتی

در بخش فتوشوت های تبلیغاتی، برندها به دنبال فردی هستند که دارای چهره و تناسب اندام خاصی باشد. این عکس ها روی انواع مجلات و پوسترهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این بخش می تواند درآمد دراز مدتی را برای مدل مرد به همراه داشته باشد.

کت واک

در بخش کت واک، از لباس هایی که شخص مانکن به تن دارد تا شیوه و نحوه راه رفتن و نمایش آن بسیار پر اهمیت خواهند بود. همچنین یکی از ملاک های فعالیت در این بخش داشتن قد بلند است؛ چرا که هر چقدر قد مدل آقا بلندتر باشد لباس در تن او بهتر نمایش می دهد و در چشم مخاطب بیشتر جلوه خواهد داشت. هدف برندها نیز به نمایش درآوردن طرح ها و آثار خود برای جذب مشتری و مخاطب است. 

مدلینگ مرد در مشهد
مدلینگ مرد در تهران

اصولا وزن افراد باید متناسب با قد آن شخص باشد. برای مثال فردی که دارای قد ۱۸۰ سانتی متر است باید وزن آن نیز در حدود ۷۰ کیلو گرم باشد. در غیر این صورت وزن و قد آن شخص یا آن مدل متناسب نیست. البته این معیارها در آژانس های مختلف می توانند متفاوت باشند.

اما به طور کلی یک مدلینگ مرد باید دارای قد ۱۸۰ سانتی متر تا ۱۹۰ سانتی متر باشد. همچنین بدن و هیکل آن باید کاملا ورزشکاری یا به اصطلاح عضلانی باشد. به علاوه سایز سینه در  مردان را می توان بین ۹۴ سانتی متر تا ۱۰۶ سانتی متر بیان کرد. علاوه بر آن سایز کمر در مدل مرد بین ۷۶ سانتی متر تا ۸۱ سانتی متر در نظر گرفته شد.

مدلینگ مرد باید چه شرایطی را داشته باشد؟

همان طور که بیان شد، مدل شدن بستگی به یک سری از عوامل و فاکتور های مختلف دارد که در داشتن چهره زیبا، قد و وزن فرد خلاصه نمی شوند و فرد باید بعضی از شرایط را نیز دارا باشد. از جمله این شرایط می توان به اعتماد به نفس بالا و خودباوری فرد اشاره کرد. چرا که مدل هایی هستند که با استفاده از این فاکتور ها به شهرت می رسند و شاید حتی از نظر قد و چهره نیز آنچنان ایده آل به نظر نرسند.  

به طور کلی آنچه که در این حرفه  از اهمیت بالایی برخوردار بوده جذب مخاطب است. امروزه صنعت مد به سمت انتخاب افرادی پیش رفته که دارای دانش علم مدلینگ هستند و آن را به خوبی آموزش می دهند و می توانند به راحتی نظر مخاطب را به خود جلب نمایند. حال جذب شدن مخاطب می تواند از طریق زیبایی های ظاهری یا تناسب اندام باشد و همچنین می تواند به دلیل خوب ژست گرفتن و خوش عکس بودن آن شخص باشد.

بدن مدلینگ مرد

مدلینگ مرد حرفه ای نیاز به ورزش مداوم و منظم دارد و همچنین باید به خوبی استراحت کند و از نظر روانی نیز در شرایط مناسبی قرار گیرد. به علاوه یک مدل مرد نیاز به یک برنامه ریز حرفه ای برای تنظیم برنامه های رژیم غذایی خود دارد. همچنین این مدل ها باید دارای مربی بدنسازی و مشاور تغذیه نیز باشند.

این افراد همواره باید در بالا ترین شرایط تناسب اندام قرار داشته باشند. همچنین آن ها باید از خوردن غذاهای پر کالری و نوشیدنی های گازدار مضر بپرهیزند. علاوه بر آن، این دسته از افراد نباید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند؛ چرا که این امر سبب آسیب رساندن به پوست آن ها خواهد شد. در واقع مدلینگ ها باید دائما مراقب تناسب اندام و رژیم غذایی خود باشند.  

مدلینگ مرد در اصفهان

در این بخش طرز قدم برداشتن مدل، فرم اندام و استایل شخص از اهمیت بالایی برخوردار است. نکات مهمی که برای تبدیل شدن به یک مدل مرد حرفه ای نیاز بوده عبارتند از:

  • باید دارای یک مشاور و استایلیست خوب باشند.
  • باید توانایی ژست گیری بالایی داشته باشند.
  • باید به علم مدلینگ آگاه شوید. 
  • باید انتقاد پذیر باشند.
  • باید در این حرفه بسیار صبور و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند.
  • دارای استراتژی قوی باشند.
  • باید آموزش مدلینگ دیده باشند.
  • باید بدانند که این شغل مکان و ساعت کار ثابتی ندارد.
  • همچنین باید آماده انجام سبک های مختلف تبلیغاتی باشند.
  • باید بتوانند با مخاطبین خود تعامل پیدا کنید تا محبوبیت آن ها نزد مخاطبین افزایش یابد.

شرایط سنی برای مدلینگ مرد چقدر است؟

برای مدل های آقایان شرایط سنی ملاک نیست و آن ها می توانند از سن ۱۵ تا ۶۰ سالگی وارد این حرفه پر درآمد شوند.     

همان طور که در این مقاله بیان شد، صنعت مد و مدلینگ مرد یکی از بزرگ ترین و پردرآمد ترین شغل ها محسوب می شود. برای وارد شدن در این عرصه باید به خودباوری رسیده باشید و از اعتماد به نفس بسیار بالایی نیز برخوردار باشید. اگر فاکتور هایی را که در این مقاله بیان کردیم را رعایت کنید می توانید در این عرصه موفق شوید. اگر به کار مدلینگ علاقه دارید می توانید به سایت آژانس پرتو مراجعه نمایید و با تماس مستقیم پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.