استخدام مدلینگ

تاریخ : ۸ خرداد ۱۴۰۳

پیج استخدام مدلینگ در تهران

معرفی پیج استخدام مدلینگ

مقدمه

مدلینگ شاخه های مختلفی دارد و افراد زیادی علاقه من به فعالیت در این حرفه هستند. امروزه در عکاسی، تیزر های تبلیغاتی، معرفی کالا و خدمات و… از مدل ها استفاده می شود‌. برای ورود به حرفه مدلینگ نیاز است نکاتی را بدانید. همچنین برای استخدام باید بهترین شرکت در این حرفه را پیدا کنید. در این مقاله به معرفی بهترین پیج استخدام مدلینگ در تهران و نحوه استخدام آن می پردازیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

فهرست

مدلینگ و نحوه ورود به این حرفه

نکات ورود به حرفه مدلینگ

مزایا و معایب کار در زمینه مدلینگ

بهترین پیج استخدام مدلینگ در تهران


مدلینگ و نحوه ورود به این حرفه

یکی از حرفه های پر طرفدار امروزی مدلینگ است. این حرفه شامل زیر شاخه های مختلفی می شود و افراد در هر کدام از آن می توانند به فعالیت بپردازند. ورود به این حرفه شامل مراحل مختلفی می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

پیج استخدام مدلینگ در تهران

۱. آموزش و دوره‌ های مرتبط:

یک راه معمول برای شروع و یادگیری مدلینگ انسان، شرکت در دوره‌ ها و آموزش‌ های مرتبط است. ممکن است دانشگاه‌ ها، موسسات آموزشی و حتی وب‌سایت‌ ها مانند Udemy یا Coursera دوره‌ های مفیدی در زمینه‌های مرتبط با مدلینگ ارائه کنند. البته امروزه برخی شرکت های معتبر مانند آژانس تبلیغاتی پرتو علاوه بر استخدام مدلینگ آموزش های لازم برای این حرفه را به علاقه مندان می دهد و در نتیجه می توانید در این زمینه هم بررسی هایی انجام دهید و این شیوه آموزش ببینید.

۲. خود آموزی و منابع آموزشی آنلاین:

دنبال کردن آموزش‌ های آنلاین، مقالات، و ویدئوهای آموزشی از منابعی مانند YouTube می‌ تواند راهی موثر برای یادگیری مدلینگ انسان باشد. این منابع آموزشی اغلب به شما کمک می‌ کنند تا مفاهیم پایه‌ ای و پیشرفته‌ ترین تکنیک‌ ها را درک کنید. بهتر است قبل از اینکه وارد به استخدام و کار در این حرفه شوید آموزش هایی با این سایت های معتبر ببینید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. شاید پس از گذراندن دوره های آموزشی و نکات حرفه مدلینگ، از تصمیم خود پشیمان شوید. زیرا یک فرد مدل باید بتواند خودش را با شرایط مختلف سازگار کند.

۳. شبکه‌ سازی و همکاری با افراد صنعت:

شرکت در جلسات شبکه‌ سازی، کنفرانس‌ ها، و گروه‌ های حرفه‌ ای مانند ArtStation می‌ تواند از راه‌ های مؤثر برای آشنایی با افرادی که در حوزه مدلینگ فعالیت می‌ کنند و یادگیری از تجارب آن‌ ها باشد. البته در کانال های اینترنتی و پیج های اینستگرامی هم افرادی هستند که به بحث و گفت و گو در زمینه مدلینگ می پردازند. معاشرت با افراد مختلف و شنیدن نظرات آن ها مخصوصا اگر تجربه بالایی داشته باشند، تاثیر زیادی بر روی تصمیم گیری شما برای داشتن یا نداشتن فعالیت در این حرفه می گذارد. علاوه بر آن فردی که قصد دارد وارد حرفه مدلینگ شود باید بتواند با افراد مختلف در این حرفه ارتباط برقرار کند.

۴. ایجاد نمونه کار ها:

ایجاد نمونه کارهایی که مهارت‌ ها و استعداد شما را نشان دهد می‌ تواند در گرفتن فرصت‌ های شغلی و کارآموزی در این حوزه بسیار موثر باشد. ارائه نمونه کارهای متنوع و خلاقانه در پروفایل شخصی یا وب‌ سایت شخصی می‌ تواند برای جلب توجه کارفرمایان مفید باشد. برای اینکه رزومه شما تاثیر بیشتری داشته باشد، باید از عکس های زیبا و جذاب استفاده کنید. در نتیجه توصیه می شود از یک فرد حرفه ای در عکاسی کمک بگیرید.

وقتی که شما مهارت‌ ها و توانایی‌ های مدلینگ انسان را به دست آورید، می‌ توانید به دنبال فرصت‌ های شغلی در شرکت‌ ها یا استودیو های مرتبط بگردید یا حتی به عنوان یک فریلنسر فعالیت کنید. حتی با پیشرفت و تلاش در این حرفه می توانید خود یک آژانس مدلینگ تاسیس کنید تا افراد علاقه مند در آن مشغول به فعالیت شوند. باید بدانید که موفقیت در این حرفه یک شبه به دست نمی آید و باید زحمت زیادی برای آن بکشید. پس دست از تلاش برای رسیدن به هدف خود بر ندارید.

نکات ورود به حرفه مدلینگ

وقتی شروع به ورود به یک صنعت جدید می‌ کنید، تعدادی نکاتی که می‌ توانند در این مسیر کمک کننده باشند و شناختن آن‌ ها می‌ تواند به کاربردی‌ تر شدن تجربه‌ فرد در این حوزه کمک کند. البته این نکات به صورت عمومی است و ممکن است برای موارد خاص تغییر کند:

۱٫ آموزش فنی و هنری:

آموزش‌ های فنی و هنری در زمینه‌ های مختلفی مانند نورپردازی، اناتومی انسانی و اکت های مختلف برای مدل‌ ها بسیار ارزشمند هستند. درک عمیق از این مفاهیم به شما کمک می‌ کند تا در این زمینه به نتایج بهتری برسید. هر فردی که قصد ورود به حرفه مدلینگ را دارد، باید از این نکات مطلع باشد. در نتیجه توصیه می شود با دیدن فیلم، خواندن کتاب، گوش دادن به پادکست افراد با تجربه، شرکت در کلاس های هنری و مرتبط با مدلینگ و… این مفاهیم را به طور دقیق یاد بگیرد و از آن برای بهتر نشان دادن خود استفاده کند.

۲٫ توانایی در کار با تیم:

بسیاری از پروژه‌ های مدلینگ انسانی در یک محیط تیمی انجام می‌ شود. توانایی همکاری و ارتباط موثر با سایر اعضای تیم مانند طراحان، متخصصان و توسعه‌ دهندگان بسیار ارزشمند است. فردی که به حرفه ی مدلینگ وارد می شود باید به  طور دقیق بداند که در این حرفه خجالت و گوشه گیری از رسیدن او به موفقیت جلوگیری می کند. در نتیجه باید بتواند با افراد مختلف ارتباط برقرار کند و به حرف و نکات تهیه کننده، کارگردان، عکاس و… گوش دهد.

۳. توانایی در انطباق با تغییرات فناوری

صنعت مدلینگ به سرعت در حال تغییر و رشد است. توانایی در زمینه دنبال کردن روندها و فناوری‌ های جدید، آموزش خود را بروز نگه داشتن، و انطباق با تحولات فناوری مهم است. فضای اینترنتی مدام در حال پیشرفت و گسترش است و در این فضا مانند یوتوب، اینستگرام و..‌. افراد به بررسی نکات و اطلاعات جدید در حرفه های مختلف به خصوص مدلینگ می پردازند. در نتیجه نباید از این فضا غافل شد.

۴٫ ساخت پورتفلیو

یکی از دیگر ابزار های کاربردی برای اینکه کارگردانان و تهیه کنندگان بیشتر با توانایی های افراد آشنا شوند، ساختن پورتفولیو است. در این سایت افراد برای خود رزومه ایجاد می کنند و کارفرما ها آن را می بینند. در نتیجه در صورت خوب بودن انتخاب می شوند.

نکات ورود به حرفه مدلینگ

مزایا و معایب کار در زمینه مدلینگ

برای فعالیت در زمینه مدلینگ باید مزایا و معایب این حرفه را بدانید و سپس وارد بازار کار آن شوید.

مزایا:

۱٫ ابزاری برای خلاقیت:

مدلینگ به شما اجازه می‌ دهد تا خلاقیت و استعداد خود را در بهتر نشان داده شدن تبلیغات، افزایش بازدهی کار  و… بهکار ببرید. همچنین ورود به این حرفه باعث دیده شدن شما می شود و به نوعی به شهرت می رسید. اگر علاقه مند به مشهور شدن هستید این حرفه می تواند شما را به هدفتان برساند.

۲٫ فرصت‌ های شغلی گسترده:

امروزه بازار کسب و کار در حرفه مدلینگ بسیار گسترده است و حرفه ای است که کار در آن می تواند شما را به درامد بالایی برساند. برخی افراد به دلیل درآمد بالایی که این حرفه دارد وارد آن می شوند. اما باید بدانید برای رسیدن به درآمد بالا نیاز است بسیار تلاش کنید.

۳٫ معاشرت با افراد بیشتر:

با ورود و کار در حرفه مدلینگ شما باید با افراد بیشتری صحبت کنید و همین امر باعث می شود که شما آداب معاشرت را به خوبی یاد بگیرید و از آن برای بر قراری افراد در جایگاه های مختلف این حرفه استفاده کنید

معایب:

۱٫ رقابت شدید:

صنعت مدلینگ پر از رقابت است و باید با رقبای خود رقابت کنید تا بتوانید در این صنعت موفق شوید. افراد زیادی علاقه مند به کار در این فضا هستند و شرکت های مختلف سعی می کنند با جذب این افراد در زمینه مدلینگ به جایگاه بالایی برسند. در نتیجه در انتخاب آژانس مدلینگ نباید عجله کنید و باید در انتخاب بهترین آن دقت داشته باشید.

۲٫ فشار زمانی:

در برخی موارد، وقتی بر روی پروژه‌ ها فشار زمانی وجود دارد که ممکن است باعث افزایش استرس و کاهش کیفیت کار شود. وقت تحویل برخی پروژه ها کم است. یا اینکه مدت زمان کار بر روی یک پروژه به حدی زیاد است که فرد ممکن است از شدت خستگی ناراحت و عصبی شود. البته فردی که وارد این حرفه می شود باید این عوامل را به خوبی بشناسد و سعی کند که در شرایط حساس آرامش خود را حفظ کند.

۳٫ نیاز به تسلط بر فناوری:

صنعت مدلینگ به سرعت در حال تغییر و رشد است و باید پیگیر تکنولوژی‌ های جدید افراد همیشه باید به روز باشند و از امکانات مختلف برای پیشرفت خود استفاده کنند.

۴٫ نیاز به تحمل انتقاد:

در این حرفه، ممکن است با بازخورد منفی مواجه شوید و باید توانایی تحمل انتقاد و بهبود پذیری را داشته باشید. ممکن است افراد یا کارگردان ها در هنگام کار به شما سخت بگیرند و از کار شما انتقاد کنند. شما باید انتقاد پذیر باشید و اگر فکر می کنید انتقادات افراد درست نیست به کار خود ادامه دهید یا با افراد کاربلد مشورت کنید.

با این وجود، اگر وارد این حرفه شوید و از کار کردن در این صنعت لذت ببرید، مسیر سودآور و جذابی را تجربه خواهید کرد. هر چند که رسیدن به این هدف نیاز به تمرین، تلاش و انگیزه زیادی دارد، اما با انگیزه و پشتکار، می‌توانید در این حرفه موفق شوید

مزایا و معایب کار در زمینه مدلینگ

بهترین پیج استخدام مدلینگ در تهران

یکی از شرکت های معتبر در زمینه مدلینگ و عکاسی آژانس تبلیغاتی پرتو است. این شرکت پیجی هم برای مدلینگ در تهران دارد که می توانید با دنبال کردن آن از روند کار و نحوه استخدام در این شرکت اطلاعاتی به دست آورید.
البته باید بدانید لازم است برای استخدام به سایت آژانس تبلیغاتی پرتو وارد شوید و رزومه خود را در آنجا آپلود کنید تا مورد بررسی قرار گیرد.

سخن آخر

در این مقاله به طور کامل به بررسی حرفه مدلینگ و پیج استخدام مدلینگ در تهران پرداختیم. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.