عکاسی ابتدا یک علاقه است اما در ادامه فراتر است ...

دوربین های دیجیتال عکاسی حرفه ای را به زمینه ای بسیار آسان تر تبدیل کرده اند ، این بدان معناست که تعداد زیادی از عکاسان در آنجا وجود دارند.
اما آیا شما هم باید از همان ابتدا خود را بهترین بدانید؟ لزوما نه!
در حقیقت برای این که در این امر بهترین باشیدباید مشخص کنید که چه چیزی شما را متفاوت می‌ کند . 
 

عکاس حرفه ای عکاسی است که 100 درصد درآمد خود را از طریق عکاسی بدست می آورد و دوره های تخصصی عکاسی را در یک آکادمی حرفه ای و معتبر گذرانده است ، افرادی که کمتر از 50 درصد درآمد خود را از طریق عکاسی به دست می آورند و دوره آموزشی تخصصی در یک آکادمی معتبر نگذرانده اند آماتور محسوب میشوند. عکاسی مدلینگ یک شاخه تخصصی در صنعت مد و فشن است. آتلیه عکاسی مدلینگ برای فعالیت در این حرفه نیاز به مهارت های بسیاری دارد. تخصص در نورپردازی، دید هنری، کنجکاوی و خالقیت اساس پیشرفت یک عکاس است. کلاس کاری تا زمانی مطرح است که سابقه و نمونه کار های حرفه ای را در کارنامه خود داشته باشید، در غیر این صورت هر چقدر که سعی کنید برای پروژه ها دستمزد های عجیب پیشنهاد دهید، باز هم موفق نخواهید شد. این موضوع درست است که در عکاسی مدلینگ، پنجاه تا هفتاد درصد از خروجی کار به فیزیک ، استایل و توانایی ژست گیری مدل مرتبط است. اما همیشه زیبایی و جذابیت مدل و یا اکسسوری ها جوابگو نخواهد بود. بهتر است نگاهی به نمونه های درخشان پرتره بیاندازید. عکاسان حرفه ای بهترین عکس های پرتره را می گیرند. از ساده ترین چهره ها و محدود ترین تجهیزات نورپردازی، یک اثر بی نظر خلق می کنند.

استخدام مدلینگ
استخدام مدلینگ

عکاسی مدلینگ سبک های مختلفی در ژانر های تحریریه، کاتالوگ، هنری و خیابانی دارد. عکاسی از مد در خیابان جدیدترین مورد در این دسته است و به دلیل سادگی و اتصال آن با افراد عادی، شهرت بیشتری پیدا کرده است. عکاسی مد به سبک ژورنال و خیابان کام ًال از یکدیگر قابل تشخیص است. در حالی که سبک تحریریه و عکاسی تبلیغاتی کاملا از نظر سبک مشابه هستند.

پروژه عکاسی زمانی خروجی کار مناسبی خواهد داشت که فاکتور های یک اثر حرفه ای در آن لحاظ شود:

  • تبحر و خالقیت عکاس
  • موقعیت مناسب برای عکاسی
  • سبک نورپردازی خالقانه
  • انتخاب مدل مناسب شناخت
  • ژست مناسب برای نشان دادن جزئیات محصوالت 
  • ادیت حرفه ای تصاویر