استخدام مدلینگ

تاریخ : ۸ خرداد ۱۴۰۳

ادیت تبلیغاتی

ادیت تبلیغاتی و مراحل آن

مقدمه

با ساخت تلویزیون و رادیو و پس از آن گسترش اینترنت در دنیا روند تبلیغ محصور و خدمات رنگ و بوی دیگری گرفت. امروزه در فضاهای مجازی و سایت های اینترنتی خرید و فروش و ارائه خدمات از آن طریق انجام می شود. در نتیجه فیلم، عکس و تیزرهای تبلیغاتی قبل از انتشار حتما باید ادیت شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی ادیت تبلیغاتی و مراحل آن بپردازیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

فهرست

ادیت تبلیغاتی چیست؟

مراحل ادیت برای کلیپ های تبلیغاتی به چه صورت است؟

اهمیت ادیت تبلیغاتی

بهترین آژانس تبلیغاتی


ادیت تبلیغاتی چیست؟

ادیت تبلیغاتی یعنی ویرایش و تغییراتی که در یک تبلیغ انجام می شود تا بهترین نتیجه را برای تبلیغ دهنده به همراه داشته باشد. این ویرایش ها ممکن است شامل تغییرات در متن، تصویر، صدا، رنگ و دیگر عوامل تبلیغاتی باشد. برای تاثیرگذاری بیشتر تبلیغ بر بیننده و شنونده باید آن را ادیت کرد. زیرا هنگام فیلم برداری از مراحل مختلف جدا جدا عکس گرفته می شود. در نتیجه بدون ادیت جذابیتی نخواهد داشت.

ادیت تبلیغاتی چیست؟

کاربردهای اصلی ادیت تبلیغاتی عبارتند از:

۱٫ بهبود قابلیت فهم و جذابیت

ادیت تبلیغاتی می تواند بهبود قابلیت فهم و جذابیت تبلیغ را به ارمغان بیاورد. با ویرایش متن، تصویر و صدا، می توان بهترین حالت را برای تبلیغ ایجاد کرد و مخاطبین را به خود جذب کرد. باید در هنگام ادیت از صوت های متناسب با تصویر و اگر مربوط باشد از صداهای ترند استفاده شود تا بازدهی آن بیشتر شود.

۲٫ افزایش اثر بخشی

با انجام ادیت های مناسب، می توان به افزایش اثر بخشی تبلیغ رسید. به عنوان مثال، با اضافه کردن یک عنصر جدید به تبلیغ یا تغییر رنگ ها و طرح ها، می توان تبلیغ را برای مخاطبان جذاب تر کرد و احتمال موفقیت آن را افزایش داد. در برخی ادیت ها رنگ ویدئو یا عکس ها را به صورت قدیمی یا خاص ادیت می کنند که باعث می شود در نظر بیننده جذاب به نظر برسد. امروزه نرم افزار های مختلفی برای ادیت عکس و فیلم ها به صورت پولی و رایگان وجود دارد. در نتیجه افراد می توانند از آن برای ادیت از آن استفاده کنند. البته اگر قصد دارید ادیت به صورت تخصصی را آموزش ببینید باید در کلاس های مربوط به آن شرکت کنید. برخی از شرکت ها نیز به برگزاری دوره های کارآموزی عکاسی و ادیت تبلیغاتی می پردازند که شرکت در آن ها خالی از لطف نیست.

۳٫ تنظیم برای هدف مورد نظر

با ادیت تبلیغاتی، می توان تبلیغ را برای هدف مورد نظر تنظیم کرد. به عنوان مثال، با تغییر متن و تصویر در تبلیغ، می توان آن را به گروه هدف خاصی از مخاطبان متمرکز کرد و نتیجه بخشی بیشتری را بدست آورد.

۴٫ اصلاح خطاها

ادیت تبلیغاتی باید برای اصلاح خطاهای موجود در تبلیغ استفاده شود. این خطاها ممکن است شامل املای اشتباه، اشتباهات گرامری، عکس های نامناسب و غیره باشد. با اصلاح این خطاها، می توان از تبلیغ بهتری استفاده کرد و تاثیربخشی آن را افزایش داد. مخاطب امروز دقت بسیار بالایی دارد. در نتیجه برای افزایش راندمان کاری خود و اینکه کاری بدون عیب و نقص ارائه دهید حتما آن را بررسی کنید. برخی اوقات ممکن است بخواهید روی ویدئو خود صدا گذاری کنید. صدا و تصویر باید با هم متناسب و فیکس باشند در نتیجه به این مورد دقت کنید.

به طور کلی، ادیت تبلیغاتی به تبلیغ دهندگان کمک می کند تا تبلیغات خود را بهبود داده و بهترین نتیجه را در جذب مخاطبان و افزایش فروش خود بدست آورند. مسلما افراد به شرکت هایی که ادیت مناسبی ندارند، تبلیغ نمی سپارند. د نتیجه باید به شرکتی که تبلیغ و ادیت خود را به آن می سپارید توجه کنید.

اهمیت ادیت تبلیغاتی

مراحل ادیت برای تبلیغات به چه صورت است؟

مراحل ادیت برای کلیپ های تبلیغاتی عبارتند از:

۱. انتخاب ویرایشگر

ابتدا باید یک ویرایشگر حرفه ای را برای انجام ادیت تبلیغاتی انتخاب کنید. ویرایشگر مسئول بررسی ویرایش تبلیغات است و می تواند تغییرات لازم را اعمال کند. ادیتور ها باید به انواع برنامه های ادیت عکس و فیلم مسلط بوده و علاوه بر آن باید خلاق باشند تا کار جذابیت بیشتری پیدا کند.

۲. بررسی و تحلیل تبلیغ

در این مرحله، ویرایشگر باید تبلیغ را به دقت بررسی کند و تحلیل کند. او باید بفهمد هدف تبلیغ چیست، چه گروه هدفی را هدف قرار داده است و چه پیامی را می خواهد منتقل کند.

۳. برش و ترتیب دادن به فیلم

در این مرحله، ویرایشگر باید فیلم را برش داده و ترتیب مناسبی به صحنه ها بدهد. او ممکن است بخش های غیرضروری را حذف کند و صحنه های مهم را برجسته سازد. تایم تیزرهای تبلیغاتی متفاوت است اما باید بدانید که مدت زیادی برای نمایش به آن ها اختصاص داده نمی شود. در نتیجه ادیتور یا همان ویرایشگر ممکن است برخی قسمت ها را حذف یا سرعت پخش آن را بیشتر کند. انجام این کار ها بر عهده ی خود ویرایشگر است که پس از آن باید با تایید کارگردان و تهیه کننده هم برسد.

۴. اضافه کردن افکت ها و تصویربرداری

در این مرحله، ویرایشگر می تواند افکت ها و حالات مختلف تصویربرداری را به تبلیغ اضافه کند. این افکت ها ممکن است شامل تغییر رنگ ها، افزودن جلوه های ویژه و تغییرات دیگر باشد. به عنوان مثال اگر در تیز قرار باشد وسیله ای آتش بگیرد اول از آن صحنه فیلم برداری می کنند و آن لحظه را ادیتور با افزودن جلوه های ویژه به آتش تبدیل می کند. ادیتور های حرفه ای این کار را با چنان دقتی انجام می دهند که هیچ کس نمیتواند فرق واقعی یا ادیت بودن آن را تشخیص دهد.

۵. اضافه کردن صدا و موسیقی

ویرایشگر می تواند صدا و موسیقی را به تبلیغ اضافه کند. این صدا و موسیقی ممکن است برای جذب مخاطبان و تأثیرگذاری بیشتر استفاده شود. معمولا موسیقی حس خوبی را در هنگام دیدن تبلیغات به افراد منتقل می کند. حتی ممکن است انقدر موسیقی اثر بخش باشد که افراد با شنیدن آن یاد تبلیغ و آن محصول و خدمات بیفتند. در نتیجه تبلیغ بدون موسیقی از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

۶. تنظیمات نورپردازی

در این مرحله، ویرایشگر می تواند تنظیمات نورپردازی را به تبلیغ اعمال کند. این تغییرات ممکن است شامل تغییر روشنایی، رنگ ها و تنظیمات دیگر باشد. ممکن است در فیلم برداری برخی قسمت ها تاریک یا خیلی روشن باشد. ادیتور می تواند با استفاده از برنامه های مختلف و توانایی خود ایرادات را برطرف کند.

۷. ادیت متن

ویرایشگر می تواند متن تبلیغ را ویرایش کند و بهترین حالت را برای آن ایجاد کند. او باید مطمئن شود که متن قابل فهم و جذاب است.

۸. تصحیح خطاها

در این مرحله، ویرایشگر باید خطاهای موجود در تبلیغ را تصحیح کند. این خطاها ممکن است شامل املای اشتباه، اشتباهات گرامری و غیره باشد.

۹. نمایش پیشنمایش

پس از انجام تغییرات لازم، ویرایشگر باید یک نمایش پیش نمایش از تبلیغ را به تبلیغ دهنده نشان دهد تا او بتواند نظرات خود را اعلام کند. زیرا ممکن است برخی قسمت ها از نظر تهیه کننده و کارگردان کار نیاز به تغییر و ویرایش داشته باشد.

۱۰. تکمیل و تحویل

در این مرحله، ویرایشگر باید تبلیغ را تکمیل کند و به تبلیغ دهنده تحویل دهد. او باید فایل نهایی را به تبلیغ دهنده بدهد تا او بتواند از آن برای تبلیغات خود استفاده کند.

اهمیت ادیت تبلیغاتی

ادیت تبلیغاتی اهمیت بسیاری دارد و مزایای زیادی را به همراه دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

۱. جذابیت بیشتر: با انجام ادیت تبلیغاتی، می توان آن را جذاب تر کرد. افکت ها، تصویربرداری و صدا و موسیقی مناسب می تواند تبلیغ را برجسته سازد و مخاطبان را به خود جلب کند.

۲. انتقال پیام بهتر: با تحلیل تبلیغ و ویرایش متن، می توان پیام مورد نظر را بهتر و دقیق تر منتقل کرد. متن قابل فهم و جذاب، هدف تبلیغ را بهتر به مخاطبان منتقل می کند.

۳. افزایش تأثیرگذاری: با استفاده از تصویربرداری حرفه ای، صدا و موسیقی مناسب و افکت های جذاب، تبلیغات می تواند تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد و مخاطبان را به اقدام واکنشی ترغیب کند.

۴. حذف عوامل غیرضروری: با برش دادن به فیلم و حذف بخش های غیرضروری، می توان زمان تبلیغ را کاهش داد و تمرکز بیشتری روی پیام اصلی قرار داد.

۵. اصلاح خطاها: با تصحیح خطاهای موجود در تبلیغ، می توان از انتشار تبلیغات نامطلوب جلوگیری کرد و تأثیر منفی آن را کاهش داد.

۶. افزایش حضور آنلاین: با ادیت تبلیغاتی، می توان آن ها را برای استفاده در پلتفرم های آنلاین آماده کرد و حضور آنلاین را بهبود بخشید.

بهترین آژانس تبلیغاتی

 

بهترین آژانس تبلیغاتی

برای اینکه تبلیغات بهتری دلشته باشید بهتر است این کار را به متخصصان این حرفه بسپارید. شرکت و آژانس های معتبر و با سابقه در زمینه تبلیغات، به طور کامل به مراحل تبلیغ، ادیت و… آگاه هستند. یکی از شرکت های معتبر در این زمینه آژانس تبلیغاتی مهرگان است. این شرکت با داشتن مدلینگ های حرفه ای، کارگردان و تهیه کنندگان ماهر، گروه ادیت تبلیغاتی و… بهترین گزینه برای سپردن کار و داشتن یک تیزر تبلیغاتی مناسب است. کافی است به سایت پرتو مراجعه کرده و از بخش خدمات، از فعالیت های این شرکت اطلاعاتی به دست آورید.

سخن آخر

به طور کلی، ادیت تبلیغاتی می تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت و تأثیر تبلیغات داشته باشد و به تبلیغ دهنده کمک میکند تا پیام خود را بهتر به مخاطبان منتقل کند. اهمیت ادیت زیاد است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد. در این مقاله به طور کامل به بررسی ادیت تبلیغاتی و مراحل آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.